środa, 26 maja 2010

Bambusowe wariacje

....na temat przybornika niemowlęcego popełniła Gajowa dopiero co... popełnila jak zwykle na zywioł i mimo, że przekonała się już do używania centymetra i poziomnicy to nadal jej twórczość pionu nie trzyma;)

Na szczęście przybornik jest monochromatyczny (zgodnie z życzeniem zamawiającej), wiec za wiele błędów i wypaczeń nie widać....na żywo, bo ja widzę, aparat-sabotażysta jak zwykle zdołał wydobyć na światło dzienne wszystkie krzywizny - nawet te, których w rzeczywistości nie ma;P


A z tyłu Gajowa poszalala ze stopką do pikowania, wychodząc z założenia, że tyłu i tak widać nie będzie....no i ma bardzo wielką nadzieję, że nie będzie, bo wyszło, jak niżej:


misternie spaprany podpis wylądował wbrew założeniom z boku a nie u dołu....kolejna wskazówka dla samej siebie: składając dwie części szytego przedmiotu sprawdzamy 3 razy, czy są ulozone we właściwym kierunku... Zasada poniekąd już zastosowana w praktyce, po odpruciu dwóch kieszonek przyszytych do góry nogami;)

A jako, że Gajowa nie poddaje się nigdy, to już szyje pościel dla przyszłego użytkownika przybornika... lada moment jego mama dojdzie do wniosku, że jednak nie warto oszczędzać na zakupach, prosząc siostrę o własnoręczne wykonanie wyprawki;)

I na koniec radosna nowina: 21 maja urodziła  się w końcu mała uparciuszka, dla której Gajowa szyła gwiazdki: Gwiazdki zostaną zaprezentowane w pełnej okazałości, gdy zostaną wręczone, ale Gajowa już odetchnęła z ulgą, że uparciuszka rzeczywiście okazała się być dziewczynką, bo gwiazdkom towarzyszyła aplikacja imienia i było by kiepsko, jakby znienacka na świecie pojawił się dorodny chłopak;)10 komentarzy:

 1. No, no wytwór z sygnaturą Twórcy... przyjdą czasy, że to będzie warte majątek:)
  Pat, wzorze niedościgniony - szacun dla Twojej niezachwianej pasji tworzenia... i dla Twojego poczucia humoru:)
  A krzywiznami się nie przejmuj... głupi się nie domyśli, a mądry pomyśli: tak miało być:) - to słowa mojej Ś.P. Babci Marianny... a mądrość przodków trzeba szanować:)
  Twórz więcej...

  OdpowiedzUsuń
 2. No proszę, pikowanie w temacie, no no no, toż to wyższe poziomy wtajemniczenia! :))) I nie wiem jakim cudem przegapiłam ten ochraniacz na łóżeczko poniżej, rewelacyjny jest, śliczne kolory, wow! :))

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla nas to też była ulga, bo imienia dla chłopca nie mieliśmy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. pikowanie - przepiękne :) przybornik takoż i siostra nie dość, że od pomysłu ręcznie szytej wyprawki nie odchodzi ani o milimetr, to jeszcze się utwierdza, że był to pomysł bardzo dobry :D i już się doczekać nie może tych piękności :)

  OdpowiedzUsuń
 5. GAjow! Ty się Gajowej nie czepiaj! Baśka i tak będzie happy, że ma taką zdolną ciotkę :-))

  OdpowiedzUsuń
 6. No nie mogę:))) Gajowa się czepia normalnie.
  Przeca pikne to jak malowanie:)))))
  Fajnie wyszedł ten kwiat:))

  OdpowiedzUsuń
 7. Beaituful and happy blog!
  congratulation!
  huges from Spain
  eljardidnemiduende

  OdpowiedzUsuń
 8. Thank you very much for visiting my blog and leaving your nice comment, have a nice blog and some great work.

  Hugs, Anna

  OdpowiedzUsuń